Cel projektu

10945716_693914267393124_8330692171122025376_n

CEL PROJEKTU

 

Projekt „Wygibasy z naszej klasy” ma na celu pokazanie dzieciom, a także ich rodzicom, jak łatwo jest zadbać o swoje zdrowie i kondycję fizyczną nawet bez wychodzenia z domu czy też dodatkowych kosztów. Za pomocą teledysków, opisów oraz obrazków pokazujemy najprostsze ćwiczenia, które bez problemu, bez żadnych obciążeń czy też specyficznych umiejętności możemy wykonywać we własnym zakresie: w domu, na podwórku czy na placu zabaw. Chcemy też przedstawić korzyści płynące z codziennej aktywności, które mają ogromny wpływ nie tylko na naszą sprawność fizyczną, ale również na nasze codzienne samopoczucie.
W dzisiejszym świecie, wszyscy jesteśmy zabiegani, nie mamy czasu i łatwo znajdujemy argument za tym, aby nie ćwiczyć i nie dbać o swoją sprawność fizyczną. Jednakże poprzez nasze teledyski, które w prosty sposób opisują konkretne ćwiczenia z zakresu gimnastyki, pokazujemy jak niewiele trzeba, aby zadbać o swoje dzieci jak również o siebie samego przy okazji spędzając wspaniałe chwile, pełne zabawy. Nie musimy szukać specjalnych placówek, zapisywać naszych pociech na szkolne zajęcia dodatkowe - wystarczy że poświęcimy im odrobinę czasu wolnego, który spędzimy na intensywnych ćwiczeniach połączonych z super zabawą. 

„Wygibasy z naszej klasy” to projekt, który dzieciom oraz ich rodzicom ma uzmysłowić jak ważna, zwłaszcza w wieku kiedy nasze dzieci dorastają, jest aktywność fizyczna. Wszelkiego rodzaju problemy z nadwagą, postawą czy też nawet z dyscypliną wśród dzieci mają często swoje korzenie właśnie w braku aktywności fizycznej w młodym wieku. Nie możemy uniknąć postępującej informatyzacji naszego codziennego życia, faktu że dzieci coraz częściej będą sięgać do tabletów oraz komórek, ale możemy wprowadzić w ich, jak w również w swoje życie, odrobinę ćwiczeń, które będą miały znamienny wpływ na ich przyszłe życie.